Inflacja Ego

Stan wywołany doświadczeniem kulturowym, halucynacjami, technikami transowymi, marzeniem sennym, etc., który przejawia się wzrostem libido, podwyższeniem aktywności emocjonalnej, wzrostem funkcjonowania wyobraźni, większą energią i odczuciem fascynacji.

Inflacja ego może mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na stan zdrowia pacjenta: do jej potencjalnych efektów należą zarówno głęboki wgląd, jak i poczucie opętania.

źródło:
Grzesiuk, L., & Suszek, H. (Eds.). (2011). Psychoterapia: szkoły i metody: podręcznik akademicki. Eneteia Wydawnictwo Psychologii i Kultury.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone