Ekspresja Emocjonalna

Zdolność do wyrażania emocji. Ekspresja emocjonalna jest przedmiotem badań porównawczych pomiędzy płciami. Wiele badań wskazuje na większą emocjonalność kobiet, silniejsze przeżywanie przez nie emocji, szczególnie przez te mocniej przywiązane do stereotypu własnej płci. Mimo to, według badań, możliwe jest obniżenie intensywności ekspresji emocji u kobiet przez przekonanie ich o korzyściach płynących z takiej postawy, a także sprawienie, aby ekspresja emocjonalna mężczyzn stała się silniejsza po przekonaniu ich do korzyści płynących z takiego postępowania.

źródła:
Siuta, J. (2005). Słownik psychologii. Kraków: WZS

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone