Homoseksualizm

Homoseksualizm należy do trzech głównych orientacji seksualnej, razem z heteroseksualizmem i biseksualizmem. Obecnie pojęcie homoseksualizmu jest rozumiane w trzech przenikających się wzajemnie znaczeniach. Innymi słowy homoseksualizm określa

  • zachowania i kontakty seksualne z inną osobą tej samej płci;
  • stan pociągu zarówno seksualnego, jak i romantycznego, bądź też podniecenia, gdzie dana osoba cechuje się określonymi tendencjami do angażowania się w kontakty seskualne z inną osobą tej samej płci
  • rolę społeczną i związaną z nią tożsamością seksualną, rozumianą tutaj jako jedną z wielu różnych i obecnych w społeczeństwie ról.

źródła:

Gałecki, P., Szulc, A. (2018). Psychiatria. Wrocław: Edra Urban&Partner.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone