Atak paniki


Atak paniki to nagły i intensywny wzrost lęku lub strachu, który może wystąpić bez ostrzeżenia. Objawia się on fizycznymi i emocjonalnymi symptomami, takimi jak szybkie bicie serca, duszności, uczucie utraty kontroli, zawroty głowy, drżenie, pocenie się, uczucie duszenia się lub bólu w klatce piersiowej. Ataki paniki mogą być przerażające dla osoby je doświadczającej i często występują bez wyraźnego powodu.

Źródła: Farreta, E. (2014). EMDR i terapia poznawczo-zachowawcza w leczeniu zespołu lęku napadowego: porównanie. Rivista di Psicoterapia EMDR 27: 38-41.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone