Media społecznościowe

Media społecznościowe to platformy cyfrowe, które umożliwiają użytkownikom tworzenie, udostępnianie treści oraz budowanie i utrzymywanie interakcji społecznych online. Obejmują one szeroki zakres serwisów i aplikacji, takich jak portale społecznościowe, blogi, fora internetowe, platformy do udostępniania multimediów. Oraz inne narzędzia umożliwiające wymianę informacji i komunikację w czasie rzeczywistym. Media społecznościowe charakteryzują się dużą różnorodnością funkcji, w tym profilami użytkowników, listami znajomych, grupami, kanałami, możliwością komentowania, polubień i udostępnień. Są one wykorzystywane do celów osobistych, biznesowych, marketingowych, edukacyjnych i wielu innych, umożliwiając szeroki zakres interakcji międzyludzkich, od utrzymywania kontaktów z rodziną i przyjaciółmi po budowanie sieci zawodowych i promowanie marek.

źródła:
Iwanowska, M. (2016). Zrozumieć media (społecznościowe). Perspektywa psychologiczna.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone