Adolescencja

Adolescencja to okres przejściowy w rozwoju człowieka, który następuje po dzieciństwie i poprzedza dorosłość. Jest to czas znaczących zmian fizycznych, psychicznych, emocjonalnych i społecznych. Rozpoczyna się wraz z nadejściem dojrzewania, które wywołuje hormonalne zmiany prowadzące do rozwoju cech płciowych, i trwa aż do osiągnięcia dojrzałości psychologicznej i społecznej. Adolescencja często wiąże się z poszukiwaniem tożsamości, eksperymentowaniem, konstruowaniem relacji społecznych poza rodziną oraz rosnącą niezależnością.

źródła:
Steinberg, L. (2016). Adolescence. Wydawnictwo: Paperbackshop UK Import.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone