Związek z Zaślepienia

To relacje powstałe w wyniku silnych uczuć lub fascynacji seksualnej. Najczęściej chwilowe tak silne odczucia zaczynają stopniowo opadać, kolejne wyznaczane na drodze budowania związku cele zostają zrealizowane. Gdy przychodzi moment na stabilizację okazuje się, że brak silnych bodźców zmniejsza atrakcyjność związku. Wybór partnera oraz drogi życiowej zaczyna być rozważany jako pomyłka, partnerzy nie potrafią na nowo podsycać uczuć do poprzedniego poziomu. Należy zauważyć, że większość takich związków powstaje w wyniku niezaplanowanej ciąży.

źródła:

Siuta, J. (2005). Słownik psychologii. Kraków: WZS

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone