Napad Paniki

Zjawisko, podczas którego osoba doświadcza doznań ze strony układu sercowo-naczyniowego i oddechowego, którym towarzyszy silne poczucie, że za chwilę nastąpi coś złego. Pojawia się nagle, trwając maksymalnie pół godziny i szybko osiągając maksymalne natężenie.

Do objawów należą: zmiany rytmu pracy serca, duszności, drętwienie, ból w klatce piersiowej, uczucie gorąca, dreszcze, zawroty głowy, drżenie, nudności, pocenie się.

źródło:
Morrison, J. R., Andruszko, R., & Heitzman, J. (2016). DSM-5® bez tajemnic: praktyczny przewodnik dla klinicystów. Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone