Interwencja

Forma natychmiastowej pomocy psychologicznej, najczęściej kierowanej do jednostki w okolicznościach kryzysowych. Interwencja konstruowana jest po dokonaniu analizy potrzeb oraz zaprojektowaniu diagnozy. Tworzenie planu interwencji składa się z następujących kroków: sprecyzowanie typu i natury interwencji, analiza wymagań wobec interwencji, zastosowanie istniejących procedur bądź adaptacja ich, przeprowadzenie interwencji, dokonanie ewaluacji jej efektów oraz komunikacja rezultatów. Przykładem interwencji może być interwencja kryzysowa.

źródło:
Badura – Madej, W. (1996). Wybrane zagadnienia interwencji kryzysowej.
Siuta, J. (2005). Słownik psychologii. Kraków: WZS

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone