Czynności seksualne

Wszelkie działania, które podejmowane są aby dążyć do zaspokojenia seksualnego i wiążą się z odczuwaniem potrzeby seksualnej. Czynności seksualne mogą być niezwykle złożone i są zróżnicowanie indywidualnie. Podejmowanie tych czynności jest niejako skutkiem doświadczania motywacji seksualnej lub też motywacji seksualnej jedocześnie z inną motywacją (np. związaną z pełnieniem roli społecznej małżonka), bądź też motywacji zupełnie nie seksualnej, gdzie czynności seksualne mają zupełnie instrumentalny charakter (np. staranie się o podwyżkę lub awans u przełożonego lub zarobienie pieniędzy w przypadku prostytutki).

źródła:
Gałecki, P., Szulc, A. (2018). Psychiatria. Wrocław: Edra Urban&Partner.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone