Pasja

Pasja to silne, intensywne uczucie i zaangażowanie w wykonywanie określonej czynności, działalności lub zainteresowania, które przynosi satysfakcję i radość. Jest to głęboka motywacja i entuzjazm do ciągłego doskonalenia się i rozwijania w danej dziedzinie.

Przykłady pasji mogą obejmować szeroki zakres działalności, takich jak muzyka, sport, sztuka, nauka, gotowanie, podróże, czy aktywizm społeczny. Pasja może wpływać na jakość życia, poprawiać zdrowie psychiczne i fizyczne oraz wzmacniać poczucie celu i sensu życia.

Źródła: Bołtowicz, F., Jankowska, P. (2019). Pasja a satysfakcja z pracy.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone