Terapia indywidualna

Terapia indywidualna, znana również jako psychoterapia indywidualna, jest procesem terapeutycznym, w którym pojedyncza osoba pracuje bezpośrednio z wykwalifikowanym terapeutą w celu rozwiązania problemów emocjonalnych, psychologicznych i behawioralnych. Głównym celem terapii indywidualnej jest poprawa zdrowia psychicznego i emocjonalnego pacjenta poprzez zrozumienie i przetwarzanie jego uczuć, myśli i zachowań. W terapii indywidualnej terapeuta i pacjent spotykają się regularnie, zazwyczaj raz w tygodniu, aby omawiać kwestie, które są dla pacjenta ważne lub problematyczne.

Źródła: Szcześniak, E. (2011). Proces psychoterapii indywidualnej i grupowej w leczeniu uzależnień. Studia Gdańskie. Wizje i rzeczywistość.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone