Trening Umiejętności Społecznych

TUS to prowadzone pod okiem wyszkolonej osoby (trenera, czasem psychoterapeuty) ćwiczenia grupowe, mające u uczestników podnieść poziom umiejętności radzenia sobie z różnymi sytuacjami społecznymi. Trening taki polega zazwyczaj na wyuczeniu i przećwiczeniu określonych, pożądanych i wartościowych reakcji i/lub na pozbywaniu się reakcji nieprawidłowych, nieprzystosowawczych czy wręcz patologicznych.

Z uwagi na fakt, że zazwyczaj trenowane umiejętności dotyczą funkcjonowania w relacjach z innymi członkami społeczeństwa a często nawet osobami bliskimi, trening taki sprowadza się zwykle do umiejętności interpersonalnych.

źródło:

Jaśkiewicz, U., Koleśnik, B., Popilowska, G., Zielińska-Stefaniak, J., & Bełdowski, D. PODRĘCZNIK METODYCZNY DLA PROWADZĄCYCH TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone