Nastawienie Do Marki

Czynnik ważny w świadomym wybieraniu produktu przez konsumenta. Konsument wkłada świadomy wysiłek w przetworzenie treści reklamowej, na podstawie którego wyrabia sobie nastawienie do marki. Dla słabo zaangażowanych konsumentów nastawienie do marki i nastawienie do reklamy pozostaje wysoce powiązane – ma to miejsce, gdy przetwarzanie informacji reklamowej ma charakter peryferyjny, a więc konsument nie jest aktualnie zaangażowany np. w proces wyboru produktu do kupienia.

Nastawienie do marki w świetle współczesnych badań jest traktowany głównie jako składnik emocjonalny, chociaż wskazuje się na konieczność zaakcentowania podejścia wieloaspektowego – traktowania postawy jako składającej się ze składnika emocjonalnego, poznawczego oraz behawioralnego.

źródła:
Falkowski, A., & Tyszka, T. (2009). Psychologia zachowań konsumenckich. Gdańsk: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone