Milgram, Stanley

Stanley Milgram (1933 r. – 1984 r.) był amerykańskim psychologiem, absolwent nauk politycznych. W 1960 roku zdobył tytuł doktora psychologii.

Znany głownie z przeprowadzonych w latach 1960 – 1963 badań eksperymentalnych nad posłuszeństwem. Jest autorem pracy naukowej poświęconej uległości wobec autorytetów. W 1963 roku powrócił na Harvard jako asystent profesora nauk społecznych. Opracował również technikę badania postaw i opinii pod nazwą „zgubione listy”. Ponadto interesował się problemami życia w wielkim mieście oraz szkodliwością przekazu telewizyjnego.

Główne prace Milgrama to: Behavioral Study of Obedience (1963) oraz Obiedence to Authority: An Experimental View (1974).

źródło:

https://psychology.fas.harvard.edu/people/stanley-milgram
Siuta, J. (2005). Słownik psychologii. Kraków: WZS

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone