Kondensacja Senna

Relacja między myślą a treścią senną. Praca kondensacji sennej, jest najbardziej widoczna w momentach gdy w trakcie snu, za swe obiekty obiera ona słowa i imiona własne. Przykładem kondensacji sennej może być otwieranie i zamykanie okna podczas trwającego marzenia sennego który wiązałby się z rzeczywistą sytuacją na jawie, jak niechęć spania przy otwartym lub zamkniętym oknie.

źródła:
Grzesiuk, H. Suszek (2011) Psychoterapia. Szkoły i Metody. Podręcznik akademicki. Warszawa: ENETEIA Wydawnictwo Psychologii i Kultury.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone