Satysfakcja

Satysfakcja to pozytywny stan emocjonalny wynikający z oceny swoich doświadczeń, osiągnięć lub aspektów życia jako spełniających lub przekraczających oczekiwania. Może dotyczyć różnych sfer życia, takich jak praca, relacje interpersonalne, osiągnięcia osobiste czy konsumpcja produktów i usług. Satysfakcja jest często postrzegana jako wskaźnik szczęścia, zadowolenia z życia lub spełnienia. W kontekście zawodowym, satysfakcja z pracy odnosi się do stopnia, w jakim pracownicy czują się zadowoleni z różnych aspektów swojej pracy, włączając w to warunki pracy, wynagrodzenie, relacje z kolegami i przełożonymi, możliwości rozwoju czy ogólny sens wykonywanych zadań. W szerokim ujęciu, satysfakcja jest kluczowym elementem dobrostanu psychicznego i ogólnego poczucia spełnienia.

źródła:
Łaguna, M. (2012). Satysfakcja z życia i satysfakcja z pracy a motywacja do podejmowania szkoleń: Doniesienie z badań. Psychologia Jakości Życia.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone