Poczucie humoru

Poczucie humoru to zdolność do rozumienia, doceniania i tworzenia zabawnych, komicznych lub humorystycznych sytuacji, słów, gestów czy obrazów. Osoba z dobrze rozwiniętym poczuciem humoru potrafi dostrzegać absurdalne lub ironiczne elementy w otaczającym świecie. Oraz reagować na nie śmiechem lub żartobliwymi komentarzami. Poczucie humoru może różnić się w zależności od kultury, osobistych preferencji i doświadczeń życiowych, ale jest często postrzegane jako pozytywna cecha osobowości, która przyczynia się do dobrego samopoczucia i lepszej relacji z innymi.

Źródła:
Rusek, A. (2012). Wielowymiarowość humoru. Innowacje psychologiczne, Studenckie Czasopismo.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone