Pasywna agresja

Pasywna agresja to zachowanie, które jest wyraźnie szkodliwe lub wrogo nastawione, ale jest wyrażane w sposób pośredni, subtelny lub niejawny. Może to obejmować ignorowanie czyjegoś istnienia, wyśmiewanie, manipulację emocjonalną, chłodne unikanie interakcji lub złośliwe plotki. W odróżnieniu od agresji bezpośredniej, pasywna agresja często nie jest otwarcie konfrontacyjna, co sprawia, że może być trudniejsza do rozpoznania i trudniejsza do rozwiązania.

Źródła: Klee, T., Johnson, N., J. (2007). Passive-agressive behavior and leadership styles in organizations. Journal of Leadership & Organizational Studies.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone