Melanie Klein

Melanie Klein (1882-1960) była brytyjską psycholog i psychoanalityczką austriackiego pochodzenia. Jest uznawana za jedną z kluczowych postaci w rozwoju psychoanalizy, szczególnie w dziedzinie psychoanalizy dziecięcej i teorii relacji z obiektem.

Klein znacznie rozwinęła technikę terapii dzieci, wprowadzając między innymi technikę zabawy jako sposób na analizę ich nieświadomych fantazji. Jej koncepcje, takie jak pozycja paranoidalno-schizoidalna i pozycja depresyjna, przyczyniły się do nowego rozumienia wczesnych faz rozwoju dziecka, a także miały wpływ na rozumienie psychopatologii dorosłych i technikę leczenia analitycznego. Jej praca, mimo początkowych kontrowersji, została w znacznym stopniu zasymilowana przez główny nurt psychoanalizy i nadal inspiruje wielu specjalistów.

Źródła: Donaldson, G. (2002). Biography of Melanie Klein. The Feminist Psychologist, Union College.

Inne terminy

Konstancja Bubak Somentiq psycholog

KONSTANCJA BUBAK

psycholog, terapeuta

Anna Reczek psycholog

ANNA RECZEK

psycholog, terapeuta

MARCEL MITRASZEWSKI

psycholog, terapeuta, coach ICF

KAMILA MITRASZEWSKA

psycholog, terapeuta, coach ICF

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone