Koncentracja

Koncentracja to zdolność skupienia uwagi na określonym zadaniu lub przedmiocie przez określony czas, przy jednoczesnym ignorowaniu zakłócających bodźców. Jest to kluczowy aspekt funkcjonowania poznawczego, który pozwala na efektywne przetwarzanie informacji i wykonanie zadań wymagających umysłowej czujności. Koncentracja jest związana z wieloma procesami poznawczymi, takimi jak uwaga, świadomość, a także z kontrolą wykonawczą, która jest odpowiedzialna za planowanie, organizację i realizację celów.

źródła:
Zielińska, E. (2020). O koncentracji uwagi u dzieci. Bliżej przedszkola.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone