Ghosting


Ghosting to termin używany w kontekście relacji międzyludzkich. Opisuje sytuację, gdy jedna osoba nagle i bez wyjaśnienia przestaje odpowiadać na wiadomości, telefony i inne próby kontaktu ze strony drugiej osoby. Zjawisko to możemy zaobserwować w kontekście randkowym, przyjaźniach oraz w relacjach zawodowych. Ghosting może być źródłem znacznego stresu emocjonalnego dla osoby, która zostaje „zignorowana”. Osoba pozostaje bez zrozumienia przyczyn takiego zachowania oraz bez możliwości zamknięcia relacji w sposób, który pozwoliłby na poradzenie sobie z sytuacją.

Źródła:
Freedman, G. i in. (2019). Ghosting and destiny: Implicit theories of relationships predict beliefs about ghosting. Journal of Social and Personal Relationships. Volume 36, Issue 3.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone