Zaniedbywanie emocjonalne dziecka

Rodzaj zaniedbywania, dotyczący najczęściej dzieci i wpływający negatywnie na ich rozwój, który polega na braku wsparcia emocjonalnego i jakiejkolwiek wrażliwości na potrzeby małego człowieka. W skrajnym przypadku może objawiać się jawnym ignorowaniem dziecka i okazywaniem mu obojętności. Zaniedbywanie emocjonalne często wiąże się z parentyfikacją.

źródła:

Kleszczewska-Albińska, A. (2019). Zaniedbania emocjonalne dziecka w wieku przedszkolnym–przegląd teoretyczny. Dziecko krzywdzone. Teoria, badania, praktyka18(1), 104-130.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone