Wundt, Wilchelm

Wilchem Wundt (1832-1920) był fizjologiem, filozfem i psychologiem, pochodzenia niemieckiego, który jest uważany za stworzyciela obecnej psychologii naukowej.

Psychologia koncentruje się na świadomym doświadczeniu bezpośrednim, które można zbadać jedynie za pomocą metody introspekcji eksperymentalnej. Uznaje się, że Wundt jako pierwszy zaczął stosować eksperymenty w psychologii.

Jego najważniejsze prace to: Wykłady o duszy ludzkiej i zwierzęcej (1863), Grundzüge der physiologischen Psychologie (1874) oraz Grundriss der Psychologie (1896).

źródła:
 Siuta, J. (2005). Słownik psychologii. Kraków: WZS.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone