Kynoterapia

Inaczej dogoterapia. Jest to rodzaj terapii, w której w celach leczniczych wykorzystuje się udział specjalistycznie wyszkolonych psów, cechujących się predyspozycjami charakterologicznymi i należących do konkretnej rasy. Obcowanie ze zwierzęciem stymuluje proces leczenia, socjalizacji oraz rehabilitacji; ma także charakter motywacyjny i istotnie polepsza jakość życia pacjenta. 

źródła:
Grzesiuk, H. Suszek (2011) Psychoterapia. Szkoły i Metody. Podręcznik akademicki. Warszawa: ENETEIA Wydawnictwo Psychologii i Kultury.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone