Hiperseksualność

Trwająca, wyniszczająca i kompulsyjna potrzeba uprawiania seksu, która dominuje nad innymi potrzebami w życiu danej osoby i jest związana z odczuwaniem nadmiernego popędu seksualnego. Hiperseksualność dotyczy od 5 do 17% osób z populacji ogólnej (częściej mężczyzn). Geneza tej dysfunkcji seksualnej może wiązać się z aspektami natury psychologicznej (np. uzależnienie od seksu, urazy seksualne) lub organiczej (np. zaburzenia hormonalne). W leczeniu hiperseksualności wykorzystuje się oddziaływania psychoterapeutyczne i farmakologiczne.

źródła:

Gałecki, P., Szulc, A. (2018). Psychiatria. Wrocław: Edra Urban&Partner.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone