Arteterapia

Arteterapia (inaczej arterapia, artterapia, artoterapia, plastykoterapia, terapia malarską i terapia rysunkiem, twórcza terapia) w wąskim ujęciu określa oddziaływania terapeutyczne za pomocą sztuki plastycznej (rysowanie, malowanie). W szerokim ujęciu odnosi się do wszelkich oddziaływań terapeutycznych wykorzystujących obszernie pojmowaną sztukę, a więc muzykę, kino, teatr, taniec, rzeźbę itd. Tak rozumiana arteterapia obejmuję zatem muzykoterapię, biblioterapię i choreoterapię. Pojęcie zostało wprowadzone w I połowie XXw. i stanowi połącznie angielskich słów „art” (lub łac. „arte”), czyli sztuka oraz „therapy”, czyli terapia.

źródła:
Siuta, J. (2005). Słownik psychologii. Kraków: WZS

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone