Doznania sensomotoryczne

Doznania sensomotoryczne to zintegrowane odczucia pochodzące z naszego systemu sensorycznego i motorycznego. Obejmują one doznania wynikające z aktywności mięśni, stawów i układu równowagi, jak również związane z odbiorem i przetwarzaniem informacji sensorycznych. Przykłady doznań sensomotorycznych to odczuwanie pozycji ciała w przestrzeni, równowagi, ruchu, a także integracja tych doznań z informacjami wzrokowymi, słuchowymi i innymi, co pozwala na efektywną interakcję z otoczeniem i koordynację działań motorycznych.

źródła:
Stańko-Kaczmarek, M. (2014). Wpływ doznań dotykowych na zakres uwagi – mechanizm działania w kontekście arteterapii. Wydział Nauk Społecznych: Instytut Psychologii.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone