Ciałopozytywność

Ciałopozytywność, zwana również body positivity, to ruch społeczny i filozofia, która promuje akceptację i pozytywne podejście do ciała. Bez względu na jego kształt, rozmiar, kolor skóry, zdolność, wygląd czy inne cechy fizyczne. Ruch ten ma na celu zwalczanie społecznych norm piękna i ideałów ciała, które mogą prowadzić do dyskryminacji, niskiej samooceny i problemów zdrowotnych, takich jak zaburzenia odżywiania.

Źródła: Cohen R. i in. (2021). The case for body positivity on social media: Perspectives on current advances and future directions. Journal of health. University of Technology Sydney.

Inne terminy

PRZEWODNIK PSYCHOLOGICZNY

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

Pobierz darmowy przewodnik, dzięki któremu dowiesz się m. in.:

Pobierając przewodnik, zapisujesz się także do naszego psychologicznego newslettera dla pacjenta, w którym średnio raz na dwa tygodnie piszemy m. in. o skutecznych sposobach radzenia sobie ze stresem.

Umów wizytę online lub w centrum Wrocławia

PSYCHOLOG WROCŁAW LUB ONLINE

„Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?”

Irvin D. Yalom

KlinikaMitraszewscy_footer

Do zobaczenia na spotkaniu

„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.”
– Carl Gustav Jung

2023 © wszystkie prawa zastrzeżone